Gdzie na egzotyczną wycieczkę poza Europę?

0
102

Gdy Europa przysłowiowo mówiąc staje się za mała nadchodzi moment na poszukanie inspiracji na egzotyczny wyjazd poza kontynent. W Polskich biurach podróży coraz więcej pojawia się ofert tego typu i tym samym nasi rodacy coraz śmielej wyruszają na wakacje do dalszych zakątków świata. W niniejszym artykule przedstawiamy które kierunki są coraz popularniejsze.

Azja

W przypadku Azji coraz częściej słyszy się o wyjazdach zagranicznych do Tajlandii, Wietnamu, Sri Lanki oraz Indii. Jednocześnie od dłuższego czasu hitem są Zjednoczone Emiraty Arabskie z Dubajem na czele. Z Azji na szczególne wyróżnienie naszym zdaniem zasługuje Tajlandia, która słynie z dobrej infrastruktury turystycznej oraz stosunkowo atrakcyjnych cen. Nieco gorzej infrastruktura turystyczna wygląda na Sri Lance lub w Indiach.

Afryka

Wyjazdy do Afryki w standardowej ofercie biur podróży zazwyczaj ograniczają się do północnej części kontynentu – przede wszystkim do Maroko, Tunezji i Egiptu. Obecnie łatwo znaleźć wycieczki do Keni, na Wyspy Zielonego Przylądka oraz na Zanzibar. Jednak dobrze szukając da się znaleźć nieco bardziej egzotyczne kierunki (np. Gambia, Namibia, Madagaskar).

Ameryka południowa

Ameryka południowa wydaje się odległym kierunkiem, ale na wakacje za oceanem decyduje się coraz więcej Europejczyków. Popularne kierunki do Dominikana, Meksyk oraz Kuba. Poza tym, ciekawe propozycje, które można znaleźć w niektórych biurach podróży to Brazylia, Kostaryka oraz niewielka wyspa Curacao.

Podsumowanie

Podsumowując, w biurach podróży pojawia się coraz więcej kierunków, które jeszcze do niedawna wydawały się bardzo egzotyczne. Bardzo dobrym przykładem jest Tanzania (w szczególności wyspa Zanzibar należąca do Tanzanii), która jeszcze przed pandemią uchodziła za ekskluzywny i mało dostępny kierunek a obecnie wycieczki w ten rejon Afryki stały się niezwykle popularne. Podobnych kierunków dostępnych w rozsądnych cenach jest więcej (np. ciekawym przykładem są Wyspy Zielonego Przylądka, gdyż wycieczki do Santa Maria oraz innych kurortów położonych w tamtym rejonie są stosunkowo atrakcyjne cenowo). Można się spodziewać tego, że w najbliższych latach podobnych propozycji pojawi się więcej, dzięki czemu odkrywanie zaległych zakątków za pomocą zorganizowanej wycieczki będzie charakterystyczne nie tylko dla podróży po Europie, ale także dla egzotycznych wypraw poza nasz kontynent.

Więcej inspiracji na egzotyczne wycieczki można znaleźć na https://travelstore.com.pl/