Czy wynajem samolotu to dobry pomysł?

0
278

Loty czarterowe różnią się bardzo od zwykłego zakupu biletu u lokalnego lub krajowego przewoźnika publicznego. Czarterowanie samolotu, choć nie jest to najtańszy sposób przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego, oferuje korzyści, których nie można znaleźć nigdzie indziej w branży lotniczej.

Loty czarterowe różnią się od lotnictwa regularnego i krajowych przewoźników w czterech podstawowych obszarach.

1. Jest bardziej wydajny. Pracownicy o dużej wartości lub kosztowni z firmy mogą podróżować razem i kontynuować działalność. Nie można zminimalizować możliwości „zamknięcia umowy” podczas podróży do celu. Próba wykonania pracy, gdy jest się wciśniętym między inne osoby podczas typowego lotu autokarem, jest prawie niemożliwa. Przydatne i prywatne spotkanie biznesowe może odbyć się na pokładzie czarterowego samolotu odrzutowego lub śmigłowego, dzięki czemu podróż do miejsca docelowego jest o wiele bardziej wydajna.

2. Aby skomplikować sprawy, istnieje kwestia prywatności i poufności. Na twoim laptopie jest dużo danych i informacji, które są prawdopodobnie poufne do tego stopnia, że ​​nie chciałbyś, aby ktoś spoglądał ci przez ramię, aby zobaczyć, co robisz. Tajemnice handlowe i przepisy dotyczące prywatności są sprzeczne z korzystaniem z komercyjnych samolotów i lotów dla osób ściśle zaangażowanych w duże transakcje biznesowe. Nawet zakwaterowanie pierwszej klasy nie zapewnia poziomu prywatności, jaki zapewniłby lot czarterowy dla Ciebie i Twojego personelu. Przydatne i prywatne spotkanie biznesowe na pokładzie komercyjnego samolotu pasażerskiego jest prawie niemożliwe, a poufne lub inne wykonanie pracy to więcej niż wyzwanie.

3. Elastyczność organizacji podróży jest ostatnią dużą różnicą. Zamiast latać według ustalonego harmonogramu dużych komercyjnych linii lotniczych, lecisz kiedy chcesz i gdzie chcesz. Czarterowe podróże lotnicze dają swobodę organizowania podróży w zależności od potrzeb.

Podczas lotów zaplanowanymi liniami lotniczymi podróżujesz zgodnie z rozkładem linii lotniczych, a także radzisz sobie z niedogodnościami wynikającymi z opóźnień lotów, międzylądowań i transferów samolotem. Lot czarterowy może zabrać Cię dokładnie tam, gdzie chcesz się udać, zamiast bardziej typowej trasy przez niektóre miasta, które linie lotnicze wydają się lubić.

4. Bezpieczeństwo i ochrona. Wyobraź sobie, że możesz korzystać z mniejszych lotnisk bez problemów z natężeniem ruchu w drodze do iz bramki. Nie ma też obaw o zgubiony bagaż lub paczki, a czas oczekiwania na odzyskanie bagażu jest bliski zeru.

W tym gorączkowym trybie życia dobrze jest wiedzieć, że istnieją sposoby na wydłużenie czasu. Coraz więcej osób podróżujących służbowo i dla przyjemności korzysta z wyraźnych zalet podróży czarterowych samolotami zarówno na krótkie, jak i dłuższe podróże. Jeśli czas to pieniądz, a Ty nie lubisz marnować pieniędzy, nadszedł czas, aby rozejrzeć się za statkiem powietrznym na następną ważną podróż.